אודות סירים מומלצים


כל מי שאוהבים לבשל ונהנים מהמזון שאותו הם אוכלים יסכימו שמרכיבים טובים ראויים להיות מוכנים היטב. ישנן תכונות חשובות אשר מאפשרים לך לזהות את האיכות של כלי הבישול.

סוגי סירים מומלצים
כאשר אתם בוחרים סיר חדש, הדברים שיש לבדוק יותר מכל הם:
גוף הסיר, הבסיס, המכסה, הידיות והציפויים. (או בלי ציפוי בכלל?)

 

ציפויים
לגבי סירים רגילים ממתכת אזי גוף סיר טוב ואיכותי צריך להיות מוצק וחזק. פלדת אל חלד באיכות גבוהה היא אידיאלית. ניתן לזהות זאת הישר מהתווית 18/10 (18% כרום, ניקל 10%, 72% פלדה). זה אומר חופש מלא מחלודה, קל במיוחד לניקוי, היגייני ועמיד למדיחי כלים. סירים עם גוף דמוי חרוט דמוי יכולים להערם ובכך לחסוך מקום, (למשל סירים מהסדרה: Fissler solea®). בסירים טובים ממש, בסיס הסיר ודופן סיר מחוברים הרמטית זה לזה ללא רווח או חלל כלשהו. המעבר מבסיס הסיר לדופן חייב להיות מעוגל כך שתוכלו להגיע לכל חלק בסיר עם כף הבישול או המרית.

הבסיס
בסיסים איכותיים עשויים נירוסטה ומכילים ליבת אלומיניום מוצנעת לגמרי. (Encapsulated)
אלומיניום הוא מוביל חום חשוב ביותר: אבל הוא לא אמור להיות חשוף, משום שאחרי ניקוי במדיח, כתמים לבנים יופיע על בסיס הסיר. בסיס עבה עם ליבת אלומיניום מבטיח ספיגה, פיזור ושמירת חום אופטימאליים. לאחר שהבסיס כבר חם, חייב הוא להיות מפולס וצמוד לחלוטין למשטח הבישול,  cooktop זה חוסך אנרגיה וזמן בישול.
ודאו לחלוטין שהסיר מתאים לסוג הכיריים שלכם, כי לא כל סיר מתאים למשל לכיריים מסוג הלוגן או אינדוקציה.

המכסה
מכסה סגור ומהודק שומר על חום הנוזלים בסיר. מצב זה משמר את הארומה וחוסך באנרגיה. מכסי זכוכית מאפשרים לך בד בבד לפקוח עין על האוכל שלך.
חלק מהמכסים קעורים בקצותיהם, כלומר יש להם בשפה החיצונית עיקול פנימה. זה מבטיח שטיפות אדים מעובים תחזורנה לתוך הסיר, מה שהופך את האוכל אפילו טעים ועסיסי יותר (למשל (Fissler Pro collection

הידיות
בדרך כלל ניתן לבחור בין ידיות פלדת אלחלד או פלסטיק. חשוב מאד שהידיות יהיו מחוברות היטב אל הגוף העליון, ושיהיו נוחות לאחיזה בידכם כאשר אתם מבשלים, ולא יעבירו חלילה את חום הסיר לידכם.
ידיות נירוסטה מתאימות לאחיזה נוחה, לאפיה ovenproof בכל טמפרטורה וגם מתאימות למדיח הכלים.
בשל הטמפרטורה הגבוהה שבאפיה ידיות הפלסטיק אינן מתאימות בד"כ לשימוש בתנור מעל 80 מעלות צלזיוס. ניתן לנקותן במדיח, אבל הצבעים יכולים לדהות עם הזמן. לכן אתה צריכים להקפיד שסירים עם ידיות מפלסטיק לא יודחו באופן שוטף אלא רק מפעם לפעם.

 

ללא ציפויים

זכוכית מחוסמת שקופה או לבנה קורנינג CorningWare  ללא ציפוי

"בדרך כלל ללא ציפוי זה הציפוי הטוב ביותר" דברי איש חכם אחד
כלים אלו מותאמים לכל סוגי הבישול: תנור אפיה, מיקרוגל, כיריים גז וכיריים חשמליות. סירי CorningWare מיוצרים מזכוכית בתהליך למינציה יחודי, התוצאה: עמידות יוצאת דופן בכל טמפרטורה וכלים יפים להגשה. ניתן להתאים מערכות סירים ותבניות CorningWare תואמות למערכות האוכל של קורנינג !  סירים מומלצים בריאים ללא מתכות כלשהן.

CORNINGWARE מהמקפיא לאש ישירה ! רק את סירי CORNINGWARE ארה"ב, המיוצרים מחומר יחודי הנקרא Pyroceram, ניתן להעביר מהמקפיא מיידית לאש ישירה או למיקרוגל. לפרטים נוספים והזמנת

הסירים הבריאים בעולם קורנינגוויר מבית קורנינג CorningWare

 סירי בריאות וויז'ן מבית קורנינג ארה"ב

 ציפוי קרמי

כלים נוחים מאד לשימוש, מעט מאד שמן נדרש לטיגון, קלים לניקוי.

קיימים בשוק סוגים רבים, החלק הארי שבהם נראה על פניו מסוכן לשימוש (עפ"י תחקיר כלבוטק). הסירים והמחבתות הללו  עלולות להכיל מתכות מסוג עופרת וקדמיום lead and cadmium המסוכנים ביותר לבריאות, יש לנקוט משנה זהירות בשימוש בסירים הללו, חימום יתר עלול לפלוט חומרים מסוכנים, בהעברת סיר חם ביותר למים קרים עלולים לסדוק את הציפוי באופן בלתי הפיך וכזה שיגביר את פליטת המתכות המסוכנות.

 

טפלון
ציפוי טפלון יעיל במניעת הדבקות המזון לכלים אולם הטפלון נקשר לאחרונה לבעיות בריאותיות משמעותיות אצל בני אדם ואצל בעלי חיים. הפתרון הטוב ביותר הוא כמובן להוציא את הכימיקל הזה מכלל שימוש או פשוט להוציא את כלי הטפלון מהמטבח. אם בכל זאת החלטתם להמשיך להשתמש בכלים מצופים בטפלון חשוב להקפיד לא להשתמש בכלים עם שריטות. הם פולטים בנוסף גם אלומיניום שהוא לרוב חומר הבסיס לכלים עם ציפוי טפלון. וכן לא להשתמש בכלים בטמפרטורות גבוהות מ-200 מעלות צלזיוס, להרחיק חיות מחמד בזמן הבישול ולבשל עם חלון פתוח. כמובן שלמניעת שריטות בעת בחישה חייבים להשתמש אך ורק בכלים מפלסטיק רך או מעץ.

ציפוי אמייל 
ציפוי זה מבוסס על זכוכית שהוכנה בטמפרטורה גבוהה. ניתן להשתמש בכלים אלה רק כשמדובר בכלים איכותיים ולא כאלו שהופיעו לאחרונה במחוזותינו במחירים נמוכים ביותר. כמובן שאלו כלים עדינים שמצריכים פיקוח וטיפול נכון, פעם אחת שהכלי הושאר בטעות על אש ללא נוזלים בתוכו לזמן מה, והציפוי עלול להיפך לפריך ושביר לתמיד. ישנם גם כלים לא יקרים המצופים אמייל, אבל המדובר בשיכבה דקה מאד המתפוררת בקלות. לרוב הכלים הזולים לא שווים אפילו את מעט הכסף ששילמנו עבורם. קל לזהות התפוררות כששבבים מציפוי האמייל מתקלפים. מומלץ בשלב זה לחדול מיידית משימוש בכלי על מנת למנוע ששבבי אמייל יתערבבו באוכל, כמו גם למנוע מהמתכת החשופה להגיב עם האוכל. בדרך כלל הידיות שבסירים אלו (גם היקרים שבינהם) מעבירות חום ועלולות לגרום לכוויות בידיים.

אלומיניום
כלים קלים, זולים, מפזרים חום ביעילות, אך למרבה הצער האלומיניום מגיב בריאקציות למזון המתבשל. בזמן הבישול המזון מגיב עם האלומיניום ועלול לייצר מלחי אלומיניום רעילים. ככל שכמות השריטות גדלה, הם משחררים יותר אלומיניום רעיל למזון. אין לבשל או לאחסן אוכל חומצי (כגון רוטב עגבניות, כרוב חמוץ וכו') בכלים מאלומיניום.

אלומיניום מאולגן
קיימים כלי אלומיניום שעברו טיפול מיוחד שהופך את פני השטח של הכלי לתחמוצת אלומיניום, חומר חזק ולא מגיב עם אוכל. כלים שעברו טיפול זה יסומנו כ-אנודיזד אלומיניום (anodized aluminum cookware). כלים אלו יקרים יותר אך אינם סובלים מהמגבלות של אוכל חומצי. קיימים אף כלים בטכנולוגיה שנקראית Hard Anodize Cookware 
 כלים אלו אינם זולים אולם הם מהווים השקעה טובה לשנים רבות של בישול והנאה.

 

 

נירוסטה, פלדת אלחלד

אף היא כמובן ללא ציפוי כלשהו שזהו כנראה הציפוי הטוב ביותר, ובעצם הירוק והבריא ביותר ובתנאי שמדובר בגוף נירוסטה (פלב"ם) ברמה של 18/10 לפחות (18% כרום, ניקל 10%, 72% פלדה). ישנן איכויות שונות של נירוסטה כאשר הטוב ביותר הוא הסוג המשמש לתחום הרפואה ותעשיית המזון המקצועית. המתכות הללו חשובות למניעת חלודה וקורוזיה ומוסיפות כובד שמצמיד את הכלים לכירה. כלים אלו קלים לניקוי, ואינם ניזקים מחום יתר. כלים אלו (סירים, מחבתות, סכו"ם ועוד) עשויים להיות בחירה טובה למשך כל החיים. במקרה שנשרף מזון בתוך הסיר, משרים עם חומר ניקוי או סודה לשתיה למשך 12 שעות והלכלוך נעלם כלא היה. עקב תכונות אלו, זהו בעצם הסיר המומלץ הירוק האמיתי.

 

תוספות שימושיות
לאחר שבחנתם את הנתונים הבסיסיים הנכונים, כגון בסיס, ידיות ומכסה, בסדרות כלי בישול שונים מציעים תוספות שהופכות את הבישול לקל ומהנה אף יותר.

- מחזיקי מכסה משולבים מאפשרים לתלות את המכסה משפת הסיר או מהידית. זה משאיר לכם את ידיים חופשיות לבחוש ולתבל; הטיפות שהתעבו על גבי המכסה מטפטפות חזרה לסיר בעת שהמכסה תלוי כך.

- מזיגה אפקטיבית ופרקטית: לסירים מסויימים יש שפת מזיגה מובנית בדופן הסיר שמאפשרת למזוג נוזלים ללא הסרת המכסה, זה מונע לחלוטין זליגה ומשאיר לנחלת העבר את השימוש במגבות, תחתיות לסירים, וכו'.שפת מזיגה רחבה מאפשרת למזוג נוזלים במדויק מבלי לשפוך אותם. כך התנור ומשטח העבודה נשארים נקיים.

- סרגל מדידה פנימי נוח מאד למדידת נוזלים. וכך אין צורך לרחוץ כוסות מדידה הלוך ושוב. 

סירי בריאות ועמידות ללא תחרות קורנינג  מבית קורנינג ארה"ב Corning

 

CorningWare Square Pots סירים מרובעים קורנינגוויר