כלי אפיה לילדים מבית קייזר

טיפים לאפייה מוצלחת

ממטבחו של השף - והפעם: 5 טיפים לאפייה מוצלחת !

1

הסוד לאפייה מוצלחת מתחיל במתכון !

חשוב לעבור על המתכון כולו לפני שמתחילים ללכלך את הידיים בבצק. דעו מה נחוץ לכם והכינו את כל החומרים מראש. זה יגרום לתהליך האפיייה להיות מהנה יותר ויחסוך את הריצות במטבח, לשכנה ולמכולת תוך כדי תהליך האפייה.

 

 

2

חשיבות החימום המוקדם

אין דבר יותר מתסכל מאשר לסיים את תהליך ההכנה ואז לעמוד ולחכות שהתנור יתחמם. חימום התנור מראש מהווה שלב מכריע בתהליך האפייה. אז כדאי לבצע זאת מראש לפני התחלת העבודה.

 

 

3

הגודל כן קובע !

מד הטמפרטורה בתנור הינו כלי-עזר חשוב מאוד בעת האפייה, כמו גם הרשתות הטלסקופיות הנשלפות מהתנור. עקבו אחר ההוראות במתכון: מה הטמפרטורה המדויקת לאפיה, מהו גובה רשת האפייה ? מהו סוג הכלי הנדרש וכן מהן המידות המדוייקות שלו ? חשוב שהעיסה או הבצק יתאימו בדיוק לכלי, אחרת תצא פשטידה נמוכה מדי או העוגה עלולה לגלוש מחוץ לכלי.

בו זמנית. לקורנינג יש קו ,תבניות אפיה חימום והגשה הנקרא סימפלי לייט SimplyLite  הכולל מבחר תבניות מלבניות, מרובעות ועגולות לאפיה קלה ונוחה.

 

 

4

שימוש במרכיבים הנכונים

יש כמה דברים שכדאי לדעת אודות מרכיבי המתכון. לא כל סוגי הקמח עשויים באותו אופן. קמח חיטה מלאה משמש לאפיית לחם בריאות, קמח לבן משמש לאפיית ככרות לחם, קמח תופח משמש לאפיית עוגות והוא עדין יותר, וקמח שיפון הוא הקמח העדין ביותר ומשמש לאפיית לחמים ופשטידות. יש לאחסן קמח במיכל סגור הרמטי, במקום קריר ומוצל, לא יותר משישה חודשים.

אבקת אפייה וסודה לשתייה הינם מרכיבים חשובים בתהליך האפיה: אבקת אפיה הינה תערובת מלחים ועמילן המסיסים במים, רגישים לחום וגורמים להתפחת הבצק. סודה לשתיה מגיבה מיידית למגע עם מים ולכן חשוב להוסיף אותה לבצק בסוף תהליך הלישה כדי ליצור תערובת קלילה ואוורירית.

 

 

5

אפיה מהנה עם הילדים

מה יותר נחמד מאשר לאפות ביחד עם הילדים ? כל הורה מחפש פעילות מהנה וחינוכית, כזו שתהיה גם בטיחותית וגם כייפית עם הילדים. אז קחו לכם זמן והתחילו לאפות עם כל המשפחה. אפשר לשלוח את הילדים עם סט כלי האפיה לבילוי אחר צהריים מהנה אצל סבא וסבתא, או סתם לעזור לכם בבישולים וההכנות לארוחת יום שישי בערב.

 

 

לפרטים נוספים תוכלו להכנס לאתר שף גלובל www.chefglobal.com

 

בתיאבון !